Olejek winogronowy

winogronRewelacyjny olej do włosów zniszczonych. Olej winogronowy jest łatwo dostępny, niedrogi i bardzo skuteczny. Chętnie wykorzystuje się go w olejowaniu włosów, ponieważ podkreśla naturalny skręt włosów, a jest przy tym lekki i mocno odżywczy. Jak działa?

Olej z pestek winogron to ulubieniec wielu kobiet (wcale nie myślimy o kucharkach, choć olej winogronowy nadaje ciastom idealną wilgotność). Najczęściej wykorzystuje się go do olejowania włosów, ponieważ jest skuteczny i tani.

Można nałożyć go na włosy w większej lub mniejszej ilości, zwłaszcza że efekty są tego warte.

Jak działa olej winogronowy?

Wchłania się bardzo dobrze zarówno w skórę, jak i włosy. Nie wykazuje działania komedogennego, dlatego nie ma obaw o zapchanie porów i zanieczyszczenie skóry. Olej winogronowy jest naprawdę lekki i bardzo skuteczny. W pielęgnacji zastępuje kosmetyki do twarzy i włosów, bo w obu przypadkach przynosi rewelacyjne efekty. Jakie?

Olej winogronowy na twarz – wygładza, nawilża i koi podrażnienia cery; skutecznie zastępuje kremy do twarzy, także te pod oczy; można stosować go jako bazę pod makijaż; łagodzi nieprzyjemne objawy przesuszenia cery, alergii lub pękania naczynek; ochrania przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Olej winogronowy na włosy:

  • skutecznie nawilża nawet najgłębsze warstwy,
  • dodaje blasku i wyczuwalnie wygładza,
  • podkreśla naturalny skręt włosów,
  • regeneruje i ochrania zniszczone końcówki,
  • ułatwia rozczesywanie i stylizację,
  • zapewnia ochronę przed słońcem i temperaturą.

Wszystkie te właściwości olej winogronowy zawdzięcza temu, że składem przypomina strukturę lipidową ludzkiej skóry. To dlatego świetnie wzmacnia naturalną barierę ochronną włosów, a w odpowiedniej ilości perfekcyjnie się wchłania. Olej winogronowy charakteryzuje wysoka zawartość kwasów tłuszczowych (szczególnie linolowego), witaminy E, flawonoidów, minerałów i witamin A oraz z grupy B.