Olejek arganowy

olejek-arganowyOlejek arganowy to magiczny eliksir odmładzający do włosów, który posiada niezwykle bogate i unikalne właściwości. Stosuje się go nie tylko w pielęgnacji włosów, ale również w leczeniu wielu schorzeń. Skupmy się jednak na dobroczynnych działaniu płynnego złota Maroka na strukturę włosów. Co powinniśmy wiedzieć o olejowej pielęgnacji ekstraktem z arganii żelaznej?

Do jakich włosów można stosować olej arganowy?

Wiele mówi się o porowatości włosów. Oleje powinniśmy dobierać pod kątem struktury naszych włosów, aby im nie zaszkodzić. Olej arganowy nadaje się do każdego rodzaju włosów – zregeneruje wysokoporowate, odżywi średnioporowate i zapewni ochronę niskoporowatym.

Na co dobry jest olej arganowy?

Złoty olejek arganowy to cudowny ekstrakt roślinny, który działa na wszystkie problemy. Odżywia i nawilża skórę głowy, eliminuje łupież, łagodzi podrażnienia, skutecznie wspiera leczenie łuszczycy, egzem lub innych chorób skóry. Włosy potraktowane olejkiem arganowym stają się mocniejsze, zdrowsze, bardziej wygładzone i aksamitnie miękkie. Olejek z nasion drzewa arganowego to odpowiedź na wszystkie problemy.

Czy olej arganowy stosuje się tylko zewnętrznie?

Przyjęło się, że olej arganowy nakładamy na włosy i skórę. Niewiele osób wie jednak, że jest to również olej spożywczy. Pielęgnację włosów można więc wzbogacić działaniem od środka, wykorzystując olej arganowy (oczywiście w czystej postaci) do przygotowywania potraw.

Ile oleju arganowego nakładać na włosy?

Olejowanie za pomocą wyciągu z drzewa arganowego nie ma żadnych ograniczeń. Ilość oleju arganowego, który nałożymy na włosy zależy od potrzeby, problemu i oczywiście długości włosów. Olej ten nie obciąża włosów i jest łatwy do zmycia.

Jak długo trzymać olej arganowy na głowie?

Zasada w olejowaniu jest prosta – im dłużej trzymamy olej na włosach, tym lepiej. W przypadku innych olejów istnieje obawa, że zbyt obciążą włosy lub zaszkodzą zamiast pomóc. Olej arganowy jest lekki, więc może pozostać na włosach nawet na całą noc.

Czy olej arganowy jest bezpieczny?

Olej arganowy jest stuprocentowo bezpieczny. Wielowymiarowe badania wykazały, że stosowanie oleju arganowego nie wywołuje żadnych efektów ubocznych, a więc nie ma obawy o podrażnienia, alergie itp.

Jak stosować olej arganowy?

Wspominaliśmy już, że olej arganowy można stosować zewnętrznie i wewnętrznie. W kuchni możemy z powodzeniem używać go do sałat lub marynowania, a w zewnętrznej pielęgnacji włosów sprawdzi się w każdym wydaniu – w olejowaniu na sucho, na mokro, przed myciem, po myciu, jako wykończenie stylizacji, jako dodatek do standardowych odżywek, masek lub szamponów, a także w olejowaniu na gorąco. Wszystko zależy od potrzeby.

Czy można używać oleju arganowego u dzieci?

Ze względu na fakt, że olej arganowy jest wyjątkowo bezpieczny, można stosować go także w pielęgnacji wrażliwej skóry głowy i włosów dzieci. Nie ma żadnych przeciwwskazań przed stosowaniem oleju arganowego już u niemowląt.