Olejek z awokado

avocadoZyskujący popularność olej z awokado otrzymuje się w wyniku tłoczenia (najczęściej na zimno) miąższu gruszek awokado z zielonych drzew z rodziny wawrzynowatych. Awokado nazywane jest też smaczliwką, co może przywodzić na myśl wyłącznie walory smakowe. Jednak awokado, oprócz tego, że jest smaczne, jest też wyjątkowo bogate w składniki odżywcze. Co znajdziemy w oleju z awokado?

NNKT – Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe

Olej z awokado jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, a w szczególności kwasy Omega-9 i Omega-6, których zadaniem jest wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej skóry, dzięki czemu nie wytraca ona tak wiele wody koniecznej do odpowiedniego nawilżenia. Nienasycone kwasy tłuszczowe w oleju z awokado zapewniają również odżywienie skóry oraz zahamowanie reakcji alergicznych.

KOMPLEKS SIEDMIU WITAMIN

Olejek z awokado nazywa się olejem siedmiu witamin, ponieważ zawiera ich właśnie tyle – w mniejszych lub większych ilościach. Na co działają witaminy zawarte w tym naturalnym olejku roślinnym?

Witamina B – zestaw witamin, które działają wielowymiarowo: kwas pantotenowy (B5) stymuluje wzrost włosów i wspiera wchłanianie innych witamin, kwas foliowy (B9) wspiera prawidłowy rozwój komórek, pirydoksyna (B6) zapobiega wypadaniu włosów i zapewnia świeżość koloru, tiamina (B1) wspiera gojenie się podrażnień skóry, ryboflawina (B2) odpowiada za kondycję włosów, skóry i paznokci, a niacyna (B3) przeciwdziała zmianom skórnym powodowanym suchością.

Witamina A – eliminuje wypadanie, łamliwość i osłabienie włosów.

Witamina E – zapewnia prawidłowe krążenie w skórze głowy.

Witamina H – łagodzi podrażnienia skóry i zapewnia prawidłową kondycję włosów.

Witamina K – skutecznie ochrania, działa antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne.

Witamina PP – działa uspokajająco i zwalcza infekcje grzybicze.

Witamina F – pobudza regeneracją nabłonka.

KOMPLET MINERAŁÓW

Naturalny olejek z owoców awokado to również mnogość minerałów, które zapewniają prawidłowe odżywienie włosów i skóry w niezbędne mikroelementy.

Magnez – bierze udział w produkcji białek, w tym naturalnego budulca włosów (keratyny).

Mangan – stymuluje prawidłowy wzrost włosów i eliminuje problem osłabienia.

Żelazo – wpływa na prawidłową budowę włosów.

Fosfor – odpowiada za porost włosów i zapewnia ich sprężystość.

Potas – wzmacnia włosy i łagodzi problem wypadania.

Sód – wspiera w problemie łamliwości, wypadania i osłabienia włosów.

Cynk – kompleksowo wpływa na piękno włosów.