Olejek rozmarynowy

rozmarynRozmaryn to jedno z ziół, które często można spotkać w kuchni, choć nie tylko poprawia smak. Pozyskiwany z niego olej rozmarynowy zawiera kompleks witamin, minerałów, białek i kwasów tłuszczowych. Ma cenne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Jak działa olej rozmarynowy na włosy?

Długo można było rozwodzić się nad właściwościami tego produktu. Olej rozmarynowy pomaga w leczeniu cukrzycy, wzmacnia odporność, działa przeciwnowotworowo, pozytywnie wpływa na zdrowie oczu, łagodzi bóle żołądka, ochrania przed wrzodami, usprawnia pracę wątroby, poprawia koncentrację i pamięć, a także niweluje szkodliwy wpływ stresu. To jednak nie wszystko.

Olej rozmarynowy w kosmetyce

Bardzo chętnie sięga się po olej rozmarynowy w kosmetyce. Wykazuje niebywałe właściwości pielęgnacyjne. Producenci chętnie dodają go np. do produktów antycellulitowych, ponieważ ma działanie rozgrzewające i uelastyczniające. Naturalny olej rozmarynowy może zahamować powstawania zmarszczek, dlatego poleca się stosować go przy skórze dojrzałej.

Bardzo często olej rozmarynowy jest także składnikiem produktów przyspieszających porost włosów.

Naturalny skarb dla włosów

Olej rozmarynowy do włosów można stosować tak samo często, jak na skórę. Regularnie stosowany może zapewnić włosom stale młody i zdrowy wygląd. Wykazuje silne właściwości pielęgnacyjne. Poprawia mikrokrążenie skórne, a dzięki temu:

  • wzmacnia osłabione cebulki,
  • zapobiega rozdwajaniu się końcówek,
  • dba o prawidłowe nawilżenie,
  • dodaje włosom gładkości i blasku,
  • ułatwia układanie fryzury,
  • (przede wszystkim!) przyspiesza porost włosów,
  • eliminuje łupież i stany zapalne,
  • zapobiega utracie objętości włosów.

Stosowanie oleju rozmarynowego

W przypadku pielęgnacji włosów olej rozmarynowy trzeba stosować rozsądnie. Nie należy przesadzać z jego ilością nakładaną na skórę głowy, ponieważ działa rozgrzewająco. Bezpieczniej jest stosować go samodzielnie na długości włosów a na skórę jako dodatek do innych kosmetyków.