Olejek makadamia

makadamiaOlejek makadamia – czym jest, co zawiera?

Olejek, który podbił świat kosmetyczny, wytwarzany jest z orzechów drzewa Macadamia ternifolia. Cechuje się ładnym i przyjemnym zapachem, a ponadto ma właściwości wyróżniające go spośród innych olejków do włosów. Do najważniejszych należy niezwykła wchłanialność oleju, który – nałożony na włosy – niemal natychmiast znika w ich wnętrzu. Z tego względu olejek makadamia jest niezwykle komfortowy w użyciu, a przy tym mamy pewność, że wszystkie cenne składniki dostały się do wnętrza włosów.

Jednak makadamia działa nie tylko we wnętrzu włosów. Delikatny, ochronny film, który tworzy olejek na powierzchni kosmyków, ochrania je przed wysokimi temperaturami i promieniowaniem UV.

Olejek jest stosowany w kosmetyce nie tylko ze względu na szybką absorpcję do wnętrza. Olej makadamia ma w swoim składzie witaminy z grupy A, B, oraz szereg składników mineralnych. Witaminy działają odmładzająco, opóźniając procesy starzenia się włosów. Zapobiegają wypadaniu i przerzedzaniu się kosmyków, a zawarte w olejku makadamia nienasycone kwasy tłuszczowe (około 80% NNKT) odpowiadają za poprawność procesów zachodzących nie tylko na włosach, ale również w ich cebulkach, czyli tam, gdzie piękno i zdrowie włosa ma swój początek.

Jak działa na włosy olej makadamia?

Olejek makadamia jest niezastąpiony podczas stylizacji włosów. Nie zostawia tłustej warstwy na włosach i nie przeciąża ich, a jednocześnie zapewnia kosmykom sprężystość i blask. Olejek makadamia sprawi, że twoje włosy będą wyglądały, jakbyś dopiero co wyszła z salonu fryzjerskiego. Ułatwi on modelowanie włosów i skróci czas suszenia kosmyków, a jednocześnie zabezpieczy je przed wysoką temperaturą. Zapewni cebulkom i skórze głowy regenerację i odpowiedni poziom nawilżenia. Dzięki temu włosy będą rosły piękne i mocne.