Olejek rycynowy

Castor Oil Plant On White BackgroundOlej rycynowy okrzyknięto najlepszym olejem na porost włosów, mimo że w teorii ma pomagać głównie w problemach z układem trawiennym. Kobiety szturmują apteki, aby zaopatrzyć się w olej rycynowy, który przyspiesza wzrost włosów i dodaje im blasku. Jakie jeszcze działanie wykazuje?

Skąd wziąć olej rycynowy?

Możesz go kupić bardzo tanio w każdej aptece. W maleńkich buteleczkach sprzedaje się go jako remedium na problemy trawienne.

Kobiety kupują go, aby nakładać na włosy i skórę głowy. Olej rycynowy jest naprawdę tani i skuteczny.

Jak powstaje?

Olej rycynowy wytłacza się z rącznika pospolitego. To dobrze znana z wyglądu roślina, która ozdabia bardzo wiele przydomowych ogrodów. Nasiona rącznika zawierają trujące toksyny, dlatego olej rycynowy po wytłoczeniu trzeba wygotować, aby się ich pozbyć. Dopiero wówczas nadaje się do użycia wewnętrznego i zewnętrznego.

Nanoil castor oil

Olejek Rycynowy Nanoil – najlepszy olej kosmetyczny

Olejek rycynowy jest popularny od lat. Wiadomo, że nic nie zadba tak kompleksowo o przerzedzone włosy, osłabione rzęsy czy zbyt wolno rosnące brwi. Warto jednak zadbać o to, by kosmetyczny olejek rycynowy miał najlepszą jakość – tylko wtedy działa najlepiej, ponieważ zawiera najwyższe stężenie aktywnych substancji wytłoczonych wprost z nasion rącznika pospolitego. Olejek Rycynowy Nanoil to produkt o doskonałych opiniach. Jakość oleju rycynowego potwierdza znak jakości Ecocert. Jego doskonałe działanie sprawia, że jest to wszechstronny kosmetyk: olejek rycynowy od Nanoil sprawdza się bowiem jako:

  • maska na skórę głowy przyspieszająca porost włosów i hamująca wypadanie
  • treściwa odżywka do brwi i rzęs
  • kuracja na zniszczone paznokcie
  • gęste serum na końce włosów
  • doskonale oczyszczający olej do OCM
  • kuracja pod oczy na noc
  • olejkowa maska do dłoni i stóp

Więcej o najlepszym olejku rycynowym?
Wejdź na stronę www.nanoil.pl/olej-rycynowy

Jak działa olej rycynowy?

Pomijając jego właściwości lecznicze, warto wspomnieć o tym, jak działa na skórę i włosy. Olej rycynowy skutecznie pielęgnuje. Można wyróżnić przynajmniej kilka jego cennych właściwości, dzięki którym jest ulubieńcem wielu kobiet.

– Przyspiesza wzrost włosów

Olej rycynowy wcierany regularnie w skórę głowy pobudza mikrokrążenie skórne i stymuluje porost włosów. Uaktywnia uśpione cebulki, w efekcie czego pojawiają się tzw. baby hair.

– Ogranicza wypadanie włosów

Olej rycynowy nie zahamuje całkowicie wypadania włosów, bo to naturalny etap ich cyklu życia. Wzmacnia jednak włosy i ogranicza ich nadmierne wypadanie spowodowane osłabieniem cebulek.

– Skutecznie nabłyszcza

Naturalny olejek rycynowy działa nie tylko wewnętrznie. Pokrywa włosy cienką warstwą ochronną, która zapobiega ich uszkodzeniom. Tym samym dodaje włosom blasku, wygładza je i zmiękcza.

– Eliminuje łupież

Stosowanie oleju rycynowego na skórę głowy sprawia, że jest ona oczyszczona. Stany zapalne zostają zniwelowane, martwy naskórek usunięty, a łupież przestaje być problemem.