Kérastase, Elixir Ultime Oléo-Complexe

Kérastase, Elixir Ultime Oléo-ComplexeJak działa?

Eliksir do włosów marki Kérastase to uniwersalne połączenie czterech olejów roślinnych bogatych w witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe i inne składniki odżywcze. Pozytywny wpływ na włosy olejku Kérastase Elixir Ultime Oléo-Complexe zauważyło większość użytkowniczek, które wspominają o efektach działania produktu na ich włosy już w pierwszych tygodniach stosowania.

Olejek Elixir Ultime od Kérastase:

  • dodaje włosom zdrowego blasku,
  • zmiękcza i nadaje jedwabistej gładkości,
  •  zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia,
  • dogłębnie odżywia strukturę włosów,
  • zapewnia ochronę przed szkodliwymi czynnikami.

Co ma w składzie?

Luksusowy koktajl egzotycznych olejków marki Kérastase, czyli Elixir Ultime do każdego rodzaju włosów, to połączenie czterech naturalnych olejków w formule Oléo-Complexe. Ten kompleks wykorzystuje w pielęgnacji włosów silne połączenie składników aktywnych z różnych rejonów świata:

  • odżywczego oleju kukurydzianego z roślin uprawianych w Ameryce Środkowej,
  • ochronnego oleju arganowego z nasion drzewa Argania spinosa z rejonów Ameryki Północnej,
  • wzmacniającego oleju pracaxi pozyskiwanego w rejonach Amazonii,
  • wygładzającego oleju kameliowego (in. herbacianego) z azjatyckiego drzewa Camellia.

Jaka jest ocena?

Kérastase Elixir Ultime Oléo-Complexe to stosunkowo rzadki olejek, który jest lekkim silikonowo-olejowym produktem pielęgnacyjnym. Wystarcza niewielka ilość produktu, aby dodać miękkości i połysku włosom, jednak zbyt dużo produktu może je obciążać mimo delikatnej formuły.

Uniwersalność produktu sprawia, że można stosować go na suche lub mokre włosy, przed lub po myciu albo stylizacji, a także jako dodatek do standardowej odżywki.

Aplikacja olejku Elixir Ultime od Kérastase nie jest trudna, a uprzyjemnia ją zapach – kojarzący się z aromatami luksusowych kosmetyków, wyrazisty i ładny, który bardzo długo pozostaje na włosach. Produkt jest bardzo wydajny, dzięki zastosowaniu precyzyjnej pompki i intensywnej formuły. Użytkowniczki narzekały jednak, że produkt należy zużyć w ciągu 18 miesięcy od otwarcia, co jest przy tak dobrej wydajności niemal niemożliwe.

ZALETY: skuteczność, naturalny skład, doskonała wydajność, eleganckie opakowanie, długotrwały zapach, wiele możliwości aplikacji

WADY: krótki termin przydatności, ryzyko obciążenia włosów

4.8