Olejek cedrowy

olej-cedrowyOlejek cedrowy – czym jest?

Olejek cedrowy wytwarzany jest z orzechów cedru syberyjskiego. Jest chętnie stosowany w produktach kosmetycznych, ale najlepsze działanie ma jako czysty olejek lub w połączeniu z innymi naturalnymi olejami.

Powstaje on w procesie tłoczenia na zimno nasionek cedru i jest nierafinowany, dzięki czemu nie traci swoich właściwości.

Co zawiera olejek cedrowy?

Olejek cedrowy stanowi bogactwo kwasu linolowego z grupy omega-6 (około 72 %).

Usprawnia procesy zachodzące w komórkach i spowalnia starzenie. Kwasy tłuszczowe z grupy omega-6 nadają się idealnie do zniszczonych włosów o wysokiej porowatości.

Olejek cedrowy zawiera pięć razy więcej witaminy E niż oliwa z oliwek. Dzięki temu dba o piękno i młodość kosmyków intensywniej niż inne ogólnodostępne olejki do włosów. Obecność witaminy E w danym olejku sprawia, że włosy zaczynają rosnąć szybciej i przestają wypadać.

Olejek cedrowy jest również bogactwem witamin:

Witamina A – przyspiesza wzrost włosów i świetnie wzmacnia nawet słabe, wysokoporowate kosmyki.

Witamina C – to silny antyoksydant, dbający o elastyczność włosów i gęstość fryzury.

Witamina B1 – odpowiada za prawidłowy wzrost kosmyków. Buduje i wzmacnia całą łodygę włosa. Jej niedobór prowadzi do nadmiernego wypadania włosów.

Olejek cedrowy jest również nieocenionym bogactwem składników mineralnych. Ceniony jest za wysoką zawartość magnezu, żelaza i cynku. Wpływają one nie tylko na wzrost włosów, ale również odpowiadają za ich gruboość, blask i elastyczność. Zapobiegną one również przedwczesnemu siwieniu włosów.

Jak działa na włosy olejek cedrowy?

Olejek cedrowy nawilża nawet mocno przesuszone włosy, reperuje ubytki na powierzchni łodygi, zwiększa blask i wzmacnia cebulki włosów. Co więcej – olejek cedrowy otacza włosy ochronną powłoką, która zapobiegnie utracie wody z wnętrza kosmyków oraz utrudni toksynom wnikać do wnętrza włosów. Olej cedrowy pod względem zawartości witamin, minerałów i kwasów z grupy omega-6 przewyższa wiele innych olejków. Regularnie stosowany olejek cedrowy pozostawi skórę głowy czystą a włosy pełne siły i blasku.