Olejek sezamowy

sezamOlej sezamowy powstaje ze znanych wszystkim ziaren sezamu. Aby zachował wszystkie swoje cenne właściwości, ziarenka muszą być tłoczone na zimno, a olejek nieratyfikowany. W ten sposób pozyskany olejek sezamowy podbija nie tylko kuchnię, ale również łazienkę – staje się składnikiem kremów do twarzy i rąk, odżywek do włosów i wielu innych środków do pielęgnacji.

Olejek sezamowy świetnie sprawdza się jako samodzielny, „tłusty” kosmetyk odżywający i regenerujący włosy. Naturalne olejki zapewniają włosom maksimum regeneracji, ochrony i sprawiają, że pasemka wyglądają pięknie.

Olejek sezamowy sprawia, że włosy zyskują blask i elastyczność, stają się pełne witalności oraz są wyczuwalnie jedwabiste w dotyku.

Dzięki bogactwu kwasów tłuszczowych z grupy omega-9 oraz omega-6 olejek sezamowy nadaje się zarówno do włosów średnioporowatych, jak i do tych ekstremalnie zniszczonych, o wysokiej porowatości i silnym stopniu zmatowienia.

Olejek sezamowy często dodawany jest do kosmetyków przeciwsłonecznych, ponieważ zawiera filtr UV o wysokim faktorze, który skutecznie ochroni włosy przed słońcem i efektami fotostarzenia.

Olej sezamowy, używany regularnie do olejowania włosów pozwoli pozbyć się łupieżu i zwalczy suchość skóry głowy, pozostawiając ja czystą i zadbaną. Dzięki temu włosy będą miały zapewnione najlepsze warunki do zdrowego wzrostu. Dzięki unikalnym właściwościom i odpowiednim rozmiarom cząstek olejek sezamowy potrafi wniknąć do wnętrza włosów i odżywić je dogłębnie oraz usprawnić pracę cebulek włosowych wzmacniając je w taki sposób, aby kosmyki przestały wypadać i szybciej rosły. Regularnie stosowany olej sezamowy nie tylko zregeneruje włosy, ale sprawi, że będą wyglądały pięknie i przestana si,e przesuszać.