Olejek marula

marulaWystarczy jeden olej, by rządzić wszystkimi. Magiczny olejek coraz chętniej wykorzystywany w pielęgnacji ciała i włosów to tytułowy olej marula. Jakie ma właściwości? Jak działa na włosy i którym przysłuży się najlepiej? Dlaczego nazywa się olejem pijanych słoni? Sprawdź!

Naturalny olej marula tłoczy się z nasion słodkich owoców drzewa marula, które porasta tereny Afryki. Jest płynny, lekko żółty i bardzo delikatny. Same owoce są przysmakiem tamtejszych słoni, które uwielbiają się nimi zajadać.

Sfermentowane owoce wprawiają słonie w stan upojenia.

Olej marula a olej arganowy

Często bywa porównywany z olejem arganowym. To dlatego, że olej marula również pochodzi z Afryki i ma bardzo podobny skład. Zawiera jednak dużo więcej kwasu oleinowego, co czyni go dużo lżejszym olejkiem. Oba te oleje do włosów różnią się też zapachem i ceną. Olej marula jest droższy niż olej arganowy, który uznaje się za trudno dostępny i bardzo cenny.

JAK DZIAŁA OLEJ MARULA?

Naturalny olejek z maruli to produkt o działaniu antyoksydacyjnym, co oznacza, że skutecznie zwalcza wolne rodniki. Dzięki temu skóra i włosy są wiecznie młode, nie wiotczeją, nie osłabiają się. Olejek przeciwdziała starzeniu się skóry i ogranicza tego efekty. Olej marula wbudowuje się w strukturę skóry, co oznacza wzmocnienie bariery wodno-lipidowej. Włosy i skóra są wówczas lepiej nawilżone i chronione przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo olej marula chroni przed rozkładem kolagenu, niweluje widoczność zmarszczek i poprawia elastyczność skóry. To dlatego często stosuje się olej marula do pielęgnacji okolic oczu, masaży antycellulitowych i pielęgnacji skóry w trakcie ciąży.

Działanie oleju marula na włosy

Wymienione wyżej właściwości oleju marula oczywiście mają wpływ nie tylko na skórę, ale również na włosy, które wzmacniają się i zyskują ochronę. Poza tym olej marula nadaje włosom miękkość, jedwabisty połysk i gładkość. Eliminuje suchość skóry, dzięki czemu włosy są bardziej witalne i łatwiejsze w pielęgnacji.