Olejek Amla

AmlaOlejek do włosów amla pozyskiwany jest z owoców popularnie nazywanych indyjskim agrestem. Wygląda i smakuje prawie tak samo, jak agrest, który uprawiamy w naszych ogródkach. Jednak amla posiada więcej właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych. Zawiera także większą ilość witamin, minerałów i prozdrowotnych substancji.

Należą do nich: antyoksydanty, witamina C, flawonoidy, żelazo, błonnik i wiele innych składników, których zadaniem jest poprawa kondycji włosów i skóry głowy.

Bardzo dobre działanie olejku do włosów amla sprawia, że jest często stosowany przez kobiety na całym świecie. Posiada właściwości odżywcze, regeneracyjne i wzmacniające. Dogłębnie nawilża skórę głowy i wewnętrzną strukturę włosów. Poza tym przyspiesza wzrost, przeciwdziała przedwczesnemu siwieniu oraz łamaniu i wypadaniu włosów. Odbudowuje rozdwojone końcówki, wygładza spuszone pasemka i ujarzmia niesforne kosmyki. Substancje odżywcze zawarte w produkcie dbają o cebulki i mieszki włosowe, zapewniając im optymalne warunki do prawidłowego funkcjonowania. Ponadto olejek do włosów amla nabłyszcza i uelastycznia pasemka. Zapobiega powstawaniu łupieżu i nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy. Łagodzi podrażnienia oraz ma działanie antybakteryjne i antyoksydacyjne.

Olejek do włosów amla można stosować tak często, jak wymaga tego kondycja skóry głowy i włosów. Dla uzyskania pożądanych rezultatów aplikację należy powtarzać dwa lub trzy razy w tygodniu. Jest kilka metod nakładania kosmetyku. Jeżeli końcówki naszych włosów wymagają regeneracji i odżywienia, to przed naniesieniem olejku trzeba zwilżyć je ciepłą wodą. Wtedy produkt lepiej się rozprowadzi i szybciej wchłonie. Działanie olejku wzmocnić można masażem skóry głowy. Taki zabieg pobudzi krążenie krwi w komórkach skóry, polepszy absorbcję składników aktywnych i wzmocni cebulki włosowe. Jeśli naszym włosom potrzeba regeneracji i odżywienia, to ze sproszkowanych owoców amla można zrobić maseczkę lub większą ilość olejku nałożyć na włosy na kilka godzin przed myciem głowy. Następnie włosy zawija się w foliowy czepek i ręcznik, a wytworzone w ten sposób ciepło polepszy działanie produktu.