Olejek morelowy

Olejek morelowy – czym jest i co zawiera?

Olejek morelowy pochodzi od znanej wszystkim, powszechnie lubianej i smacznej moreli, a dokładniej z jej pestek. To w ich wnętrzu skrywa się całe bogactwo składników mineralnych i niezbędnych kwasów tłuszczowych. Kwasy tłuszczowe z grupy omega-9, czyli w głównej mierze kwas oleinowy, który przeważa w olejku morelowym – jest idealny dla włosów o średniej porowatości. Taki typ włosów ma większość ludzi na świecie. Z tego względu olejek z pestek moreli jest bardzo ceniony w kosmetyce i chętnie wykorzystywany w kosmetykach do pielęgnacji włosów. My jednak polecamy stosować go samodzielnie lub w połączeniu z innymi naturalnymi olejami – wówczas zagwarantujesz włosom maksymalną regenerację, a dodatkowo (nakładając olej na skórę głowy) zapewnisz cebulkom włosowym odżywieni i wzmocnienie.

To w nich zachodzą najważniejsze procesy odpowiadające za siłę i zdrowie włosów.

Witaminy A, B, E, które odnajdujemy w olejku morelowym, odpowiadają za dobrą kondycję włosów, a ponadto sprawiają, że pukle przestają wypadać i rosną gęste oraz sprężyste.
Olej morelowy na włosy — efekty

Czego możesz spodziewać się po kuracji włosów i skóry głowy olejkiem z pestek moreli?

Przede wszystkim natychmiastowej ulgi dla skóry głowy. Olej morelowy to delikatny olejek, który łagodzi wszelkie podrażnienia i stany zapalne skóry. Pomoże zwalczyć łupież, łuszczycę, a nawet ciemieniuchę u małych dzieci. Jeśli marzysz o czystej skórze głowy, na której uregulowane są procesy zachodzące na powierzchni – sięgnij po olejek morelowy.

Nie tylko zadba on o skórę oraz cebulki włosowe, ale również natychmiast doda włosom kondycji i blasku sprawiając, że staną się one jedwabiste i miłe w dotyku, a końcówki włosów przestaną być przesuszone i kruche. Olej ujarzmi nawet najbardziej przesuszone, pozbawione blasku, nieposłuszne i matowe włosy, a przy tym ochroni je przed wszelkimi zniszczeniami i urazami mechanicznymi.