Olejek z kolendry

kolendraOlejek z kolendry – czym jest?

Olejek z olendry wytwarza się z nasion kolendry siewnej, w procesie tłoczenia ich na zimno. Dzięki temu powstaje oleista substancja, której daleko jest do znanej i powszechnie stosowanej przyprawy kulinarnej. Olejek z kolendry służy przede wszystkim do wzmacniania włosów.

Dlaczego? Co zawiera olej wytwarzany z nasion powszechnej przyprawy?

Co zawiera olejek z kolendry?

Olejek z kolendry zawiera mnóstwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, kwas foliowy oraz beta-karoten. Dzięki temu zapewnia on skórze głowy odpowiednie funkcjonowanie, usprawniając procesy zachodzące na jej powierzchni.

Olejek z kolendry zawiera również szereg witamin: A, C, K. Przyczyniają się one do odbudowy włosów, spowalniają procesy starzenia się kosmyków i wzmacniają ich cebulki. Dzięki temu włosy rosną silniejsze i grubsze. Olejek z nasion kolendry zawiera ponadto wiele minerałów: potas, wapń, żelazo i magnez. Ich brak powoduje osłabienie i wypadanie włosów. Minerały są jednymi ze składników niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania włosów. To one bezpośrednio odpowiadają za gęstość fryzury i dbają o to, by włosy rosły silne.

Olejek z kolendry – jak działa na włosy?

Olejek z kolendry przyczynia się do szybszego wzrostu włosów, przez bezpośrednie działanie na ich cebulki. Zapobiega on rozdwajaniu się końcówek włosów oraz likwiduje łupież i wzmożony łojotok skóry głowy. Dba nie tylko o skórę głowy i cebulki włosowe, ale również o wygląd kosmyków. Z tego względu olejek z kolendry wzmacnia blask włosów, sprawiając, że stają się miękkie w dotyku i jedwabiste.