Olejek brahmi

Brahami-olejekCzym jest brahmi ?

Brahmi to roślina znana od wieków na terenach Azji. Do dziś jest ona ceniona i stosowana przez hinduski, ze względu na swoje genialne właściwości odżywiające i regenerujące włosy. Brahmi to zielona krzewinka, która – aby stała się idealną odżywką do włosów – maczana jest w naturalnym oleju (np. kokosowym). To do jego wnętrza uwalniają się wszystkie cenne składniki brahmi.

Co zawiera olejek brahmi?

Brahmi zawiera przede wszystkim flawonoidy, które wymiatają wolne rodniki i nadtlenki, oraz usprawniają procesy „odtruwania” komórek, a jednocześnie blokują toksynom wnikanie do wnętrza włosów. Olejek brahmi stanowi również bogactwo fitosteroli. Wpływają one korzystnie na skórę i włosy, ponieważ mają wyjątkową zdolność do stymulowania syntezy kolagenu. Fitosterole sprawiają również, że olejek brahmi nawilża włosy i ma właściwości przeciwzapalne oraz przeciwgrzybiczne. Dzięki temu skóra na głowie jest czysta, a procesy na niej zachodzące działają bez zarzutu. Saponiny sterydowe zawarte w brahmi usprawniają naczynia krwionośne, dzięki czemu gwarantują lepszą wchłanialność olejku do wnętrza skóry.

Ponadto brahmi – jako macerat połączony z naturalnym olejkiem – działa dobroczynnie na włosy przez obecność dobrych kwasów tłuszczowych zawartych w danym olejku.

Jak działa na włosy brahmi?

Olejek brahmi nie tylko upora się z wypadaniem i łamliwością włosów, ale również przyspieszy ich wzrost i sprawi, że fryzura nabierze gęstości. Brahmi ureguluje procesy zachodzące na skórze głowy, spowolni starzenie się oraz siwienie włosów. Regularne stosowanie maceratu z brahmi nada włosom blasku, witalności i siły oraz wzmocni cebulki włosów, aby zapewnić kosmykom zdrowy, szybki wzrost.