Olejek kukurydziany

olej-kukurydzianyCzęsto to, co mamy pod ręką, może dać nam najwięcej dobrego. Ta zasada sprawdza się też w przypadku olejowania włosów. Nie tylko te drogie oleje sprawdzają się na włosach. Mało egzotyczny olej kukurydziany ma świetne właściwości odżywcze, uelastycznia, łagodzi podrażnienia i poprawia mikrokrążenie skórne. Jak sprawdza się na włosach?

Powstaje w wyniku tłoczenia na zimno kukurydzianych kiełków. Oddzielane są one od ziaren w trakcie przemiału. Olej kukurydziany ma intensywnie pomarańczowy kolor. Wersja rafinowana (oczyszczona) jest dużo jaśniejsza. W pielęgnacji włosów zdecydowanie lepiej sięgać po olej kukurydziany nierafinowany, bo kryje w sobie dużo więcej składników odżywczych.

Co ma w sobie olej kukurydziany?

W większości składa się NNKT, czyli nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawiera nawet do 70% kwasu linolowego i nieco mniej oleinowego. Olej kukurydziany to także bogactwo fitosteroli, witaminy K i witaminy E, którą uznaje się za skuteczny środek odmładzający.

Do jakich włosów?

Z uwagi na to, że zawiera sporo kwasów tłuszczowych omega-6 i podobną ilość omega-6 można stosować go przy dwóch typach włosów. Olej kukurydziany szczególnie poleca się go do włosów wysokoporowatych. Sprawdzi się też na średnioporowatych z tendencją do pogarszania się ich kondycji.

Nadaje się do włosów suchych, zniszczonych, osłabionych i problematycznych.

Olej kukurydziany – właściwości

Przede wszystkim olej kukurydziany skutecznie odżywia pozbawione niezbędnych składników odżywczych komórki. Usprawnia mikrokrążenie, co przyczynia się nie tylko do poprawy zdrowia, ale także wpływa na nasz wygląd. Łagodzi różnego typu podrażnienia dzięki równowadze kwasowej, zapobiega utracie wody z organizmu.

Jak działa na włosy?

Oleje kukurydziany z powodzeniem można stosować do olejowania włosów. Ułatwia wchłanianie się wapnia, w efekcie czego zapobiega nadmiernej utracie włosów. Poprawia ukrwienie głowy, co sprzyja produkcji zdrowych i silnych włosów. Olej kukurydziany sprawia, że rosną szybciej, są mocniejsze i mniej wypadają. Poza tym olejowanie włosów z jego pomocą zapewnia włosom blask i wygładzenia, ułatwia rozczesywanie i hamuje procesy starzenia się komórek.