Olejek szafranowy

Olej szafranowyNaturalne olejki są obecnie tak popularne w kosmetyce, że na pewno próbowałaś już olejować włosy.

Możliwe, że masz swój ulubiony olejek do włosów.

Jeśli nadal go szukasz lub jeśli dopiero chcesz spróbować odżywiać włosy za pomocą olejków – wypróbuj olej, który bije rekordy popularności w krajach azjatyckich.

Olejek szafranowy – bo o nim mowa – znany jest już od wieków, i to nie tylko jako kosmetyk, ale również środek zdrowotny. W zamierzchłych czasach prawo do uprawy szafranu miał wyłącznie faraon. Jest on jedną z ekskluzywniejszych przypraw, a olejek wytwarzany z szafranu staje się substancją cudowną i prestiżową – swoistym eliksirem piękna.

Ze względu na wysokie stężenie kwasu linolowego z grupy omega-6 olejek szafranowy zregeneruje nawet bardzo wysuszone włosy, o wysokiej porowatości. Duże, niewnikające cząsteczki kwasów wielonienasyconych idealnie wpasują się w mocno odchylone łuski zniszczonych kosmyków, a jednocześnie stworzą na ich powierzchni delikatny, ochronny film, który nie tylko zabezpieczy kosmyki przed wszelkimi urazami, ale również nie pozwoli toksynom i zanieczyszczeniom dostawać się do środka włosów. Warto dodać, że olejek szafranowy ma bardzo stężenie kwasu linolowego (około 80%), co wyróżnia go spośród innych olejków do włosów wysokoporowatych.

Olejek szafranowy jest ceniony przez kobiety, ponieważ jest w stanie regulować kobiecą gospodarkę hormonalną, a dzięki temu usprawnia również działanie gruczołów łojowych na powierzchni skóry głowy. To sprawia, że włosy przestaną się przetłuszczać, a te, które cierpiały z powodu brak nawilżenia, nie utracą wody z wnętrza. Czysta, zdrowa skóra głowy rodzi piękne, zdrowe i mocne włosy.

Jeśli zależy ci na zdrowej skórze głowy, zregenerowanych cebulkach i mocnych, pięknych włosach, które będą zachwycały blaskiem, przestaną się łamać i kruszyć, staną się miękkie w dotyku – sięgnij po olejek szafranowy.