Olejek z palmy winnej

palma winnaJeśli jeszcze nie używałaś naturalnych olejków do olejowania włosów – koniecznie je wypróbuj.

Będziesz zaskoczona ile może zrobić dla twoich włosów niepozorna, oleista substancja.

Wybór naturalnych olejków jest ogromny. Możesz śmiało testować najróżniejsze oleje do włosów, aby przekonać się, który z nich jest najlepszy. Jeśli jednak masz w miarę zdrowe włosy, które potrzebują przede wszystkim ochrony, lub które nie są ekstremalnie zniszczone, lecz wiele brakuje im do ideału – sięgnij po olejek palmowy.

Olejek palmowy to olej, który wytwarzany jest z nasion (kokosów) palmy winnej.

Ze względu na duże stężenie jednonienasyconych oraz nasyconych kwasów tłuszczowych (występują one w olejku palmowym mniej więcej w równych proporcjach) olejek świetnie pasuje zarówno do grubych i ciężkich włosów o niskiej porowatości, jak i do włosów średnioporowatych, które zaczęły już nieco niszczeć, puszą się i bywają trudne do ujarzmienia, a ich końce zaczynają się przesuszać.

Olejek palmowy ma intensywnie pomarańczową barwe i deliakny, nieco fiołkowy zapach. Oprócz cennych kwasów tłuszczowych, usprawniających procesy zachodzące w komórkach i spowalniających starzenie się skóry oraz włosów, olej palmowy zawiera dobroczynne dla włosów witaminy.

  • witamina E – działa odmładzająco, nie pozwala włosom słabnąć i wypadać, dba o dobrą kondycję cebulek
  • witamina A – gwarantuje włosom szybszy wzrost i maksymalne wzmocnienie, a dodatkowo zabezpiecza przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych; udaremnia toksynom wnikanie do wnętrza włosów

Olejek palmowy zadba o skórę głowy, której nie będzie już groził łupież, przesuszenie ani nadmierny łojotok. Wspomoże porost włosów, zadba o ich sprężystość, witalność i blask, a jednocześnie pozostawi na kosmykach piękny zapach, który da się wyczuć wiele godzin po olejowaniu. Olejek palmowy zabezpieczy włosy podczas suszenia i zabezpieczy kosmyki przed wysokimi temperaturami. Szybko i dobrze się wchłania we włosy, nie pozostawiając na nich tłustej warstwy.